Nike Nike katkılarıyla

HAREKETİN SAHNESİ

Beyoğlu’nun sembollerinden Alkazar Sineması, geleceğin yeni sahnesine dönüşüyor: HOPE Alkazar! Nike’ın destekleriyle hayata geçirilen bu platform, herkesi kucaklayan, dijital ve fiziksel bariyerler olmaksızın her yerden erişilebilen bir sahne.


Spor, kültür ve sanat ekseninde gelişen topluluklar oluşturmayı, beraber gelişip güçlenmeyi ve sürdürülebilir bir gelecek hayali kurmayı teşvik ediyor.


Kısacası HOPE Alkazar her yönüyle, “Yeni Geleceğin Yeni Hareket Sahnesi” olmayı hedefliyor.

Bu sahneye ilk adımı atmaya var mısın?

YAPAY ZEKÂ SİNEMA SÖYLEŞİLERİ İKİNCİ BÖLÜMÜYLE HOPE ALKAZAR’DA

Melikşah Altuntaş‘ın moderatörlüğü üstlendiği, Serkan Keskin’in konuk olduğu ve Refik Anadol’un ana konuşmacı olarak yer aldığı Yapay Zekâ Sinema Söyleşisi, Nike’ın katkılarıyla bu hafta da HOPE Alkazar’da canlı olarak yayındaydı. “Türkiye Sineması‘nda Sözcükler ve Senaryolar” başlığı altında gerçekleşen ikinci söyleşiye HOPE Alkazar’ın Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsin. Yeni konu ve konuklarla gerçekleşecek söyleşileri kaçırmamak için HOPE Alkazar Instagram ve Youtube hesaplarını takip etmeyi unutma.

İzle

YAPAY ZEKÂ SİNEMA SÖYLEŞİLERİ HOPE ALKAZAR’DA

Melikşah Altuntaş‘ın moderatör koltuğunda oturduğu, Ezgi Mola’nın konuk olarak katıldığı ve Refik Anadol’un ana konuşmacı olarak yer aldığı Yapay Zekâ Sinema söyleşisi, Nike’ın katkılarıyla HOPE Alkazar’da canlı olarak yayınlandı. İlk söyleşinin konusu; “Türkiye Sineması‘nda Unutulmayan Karakterler”. Bu keyifli söyleşiye HOPE Alkazar’ın Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsin. Yeni konu ve konuklarla gerçekleşecek söyleşileri kaçırmamak için HOPE Alkazar Instagram ve Youtube hesaplarını takip etmeyi unutma.

İzle

UMARIM ANNEM DİNLEMEZ HOPE ALKAZAR’DA

Konuşulmayanları konuşan, tabuları konuklarıyla yıkan podcast programı Umarım Annem Dinlemez, herkese ve her söze açık HOPE Alkazar’da her ay yeni bir bölüm kaydediyor. Oyuncu Ahsen Eroğlu ile kaydedilen ilk bölümden sonra bu kez mikrofon milli voleybolcu Zehra Güneş‘teydi. Zehra’nın ilk olimpiyat deneyimini, birbirini destekleyen kadınlarla bir takım olmayı, karşısına çıkan engelleri, geçmişini ve gelecek için hayallerini anlattığı bu bölümü hem UAD’nin kanallarından dinleyebilir hem de HOPE Alkazar’ın YouTube kanalından izleyebilirsin. Umarım Annem Dinlemez’in yeni bölümleri için takipte kal.

İzle

HOPE ALKAZAR’DA FİLM BAŞLADI

Şubat ayının ilk hafta sonunda HOPE Alkazar, Başka Sinema’nın katkılarıyla yıllar sonra yeniden sinemanın büyüsüyle buluştu. İlk gösterimde salonu dolduranlar, 2020 yılı yapımı Stardust: David Before Bowie filmini izledi. David Bowie gibi HOPE Alkazar’ın değerleriyle örtüşen bir sanatçı profilinin yaşamını konu edinen bir filmin izlenmesi ise buluşmayı daha da anlamlı kılan etkenlerden biriydi. Filmin bitmesinden hemen sonra ise radyo programcısı Kanat Atkaya ve sinema yazarı Melikşah Altuntaş izleyicilerle buluştu ve film hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Sen de HOPE Alkazar’da bir sonraki sinema deneyimini kaçırmamak için takipte kal.

İzle
swiper

SOSYALBEN AKADEMİ DE HOPE ALKAZAR’DA

SosyalBen Akademi, 2015 senesinde Ece Çiftçi tarafından SosyalBen Vakfı’nın ikinci işletmesi olarak kuruldu. Türkiye’de gönüllülük oranını artırmayı hedefleyen SosyalBen Akademi kurumsal firmalarla, eğitim kurumlarıyla ve yurt dışındaki üniversitelere hazırlanan öğrencilere sosyal sorumluluk proje danışmanlığı hizmeti veriyor.

SosyalBen Akademi, “dünyadan biz sorumluyuz” söylemiyle çıktığı sosyal sorumluluk yolculuğuna birbirinden farklı sosyal sorumluluk projeleriyle devam ediyor...

Devamını oku

KONFOR ALANININ DIŞINA ÇIK

Urban Riders’ın deneyimli eğitmenleri sınırları zorlayan dersleriyle HOPE Alkazar ziyaretçileriyle buluşacak. Atletik performansı mental huzurla birleştirmeyi amaçlayan Urban Riders eğitmenleri, seni konfor alanının dışında bir buluşma noktasına davet ediyor...

Devamını oku

HERKES YOGA YAPABİLİR

İstanbul’un hareketli günlük yaşamına yoganın iyileştirici gücüyle dokunmak için yola çıkan Cihangir Yoga, hareketin sahnesi HOPE Alkazar’da Her Seviye ve CY1 dersleriyle yeni yüzlerle tanışmayı bekliyor...

Devamını oku

REFİK ANADOL'DAN "ALKAZAR RÜYASI"

Alkazar’ın Rüyası HOPE Alkazar kapılarını yeni medya sanatının dünyaca ünlü ismi Refik Anadol’la açıyor. HOPE Alkazar bu başlangıçla birlikte sporu, kültürü ve sanatı yeniden Beyoğlu’nun gündemine getiriyor...

Devamını oku

BİRLİKTE İYİ

Bir hikâyenin ne kadar çok kahramanı varsa hikâye o kadar uzun sürer. HOPE Alkazar, oyunu birlikte oynayanların, birbirini destekleyip yükseltenlerin yeri. Bu sahnede yerini almaya var mısın?

İzle

SINIR TANIMAZ

Sınır tanımayan bir sahne burası; Beyoğlu’ndan başlayıp sen neredeysen oraya ulaşan. HOPE Alkazar’ı sınırsız deneyimlemeye var mısın?

İzle

HERKESE AÇIK

Herkese açık bir sahne burası. Herkese eşit, herkesi kucaklayan… HOPE Alkazar’da olduğun gibi sahneye atlamaya var mısın?

İzle

YENİLİKÇİ

Yeni geleceğin yeni sahnesi HOPE Alkazar, hayata yeni bir yerden bakabilenleri bekliyor. Yeniyi yeniden tanımlamaya var mısın?

İzle

ÇEVREYE DUYARLI

HOPE Alkazar, azdan çok yaratanların, sıfırı hedefleyenlerin sahnesi. Herkes için sürdürülebilir bir gelecek kurmak için bir araya gelenlerin sahnesi. Yeni geleceğin sahnesine adım atmaya var mısın?

İzle

E-BÜLTENE ABONE OL

HOPE Alkazar’dan son haberleri ilk sen öğren, yenilikleri kaçırma!