Nike Nike katkılarıyla

SPOR STÜDYOSU

KİM OLDUĞUNU DEĞİL, YAPABİLDİĞİNİ GÖSTER

HOPE Alkazar herkese açık bir sahne. Spor Stüdyosu ise herkesin “hareketini” gösterebileceği özgür bir alan. Burada kim olduğun ya da nereden geldiğin değil, neler yaptığın önemli. Spor Stüdyo’yu çeşitlilik, empati, birbirini destekleme, güçlendirme gibi değerleri merkezine oturtarak tasarlayan Esra Gülmen, seni harekete davet ediyor. Potansiyelini yeniden keşfetmeye ve bunu herkese göstermeye var mısın?

Esra Gülmen

‘’HOPE Alkazar benim için çeşitlilik, eşitlik, empati, birlik, beraberlik, özgürlük, hoşgörü demek. Bunlar, sanatımda araştırmayı çokça sevdiğim, önemli temalar. Bu yüzden HOPE Alkazar dünyasının parçası olmayı, bir sanatçı olarak hümanist yaklaşımlarına katkıda bulunmak adına son derece ilham verici buluyorum.”

Spor Stüdyosu zeminini ve aynalarını mekanın ruhuna uygun olarak yeniden tasarlayan Esra Gülmen bir görsel sanatçı olabilir ama onun işi kelimelerle... Elle çizilmiş yazı tipindeki ham duygu çok büyük harflerle birleştiğinde sanki eğilip yüzünüze yumruk atacakmış gibi hissettiriyor ve sesini duyurmaktan ve varlığını hissettirmekten ne kadar korkmadığını gösteriyor. Solo sanat sergisi 'Türk’e Benzemiyor Muyum?' ile kimliğini çevreleyen birçok klişe ve yanlış anlamayla yüzleşti. İstanbul’da doğdu ve şimdi Berlin’de yaşıyor.

E-BÜLTENE ABONE OL

HOPE Alkazar’dan son haberleri ilk sen öğren, yenilikleri kaçırma!